KOŠÍK

Návod na lepení

Návod na lepení

Upozornění:
Nálepky nelze lepit na rožhavený povrch, ani za teplot pod 10°C. Lepidlo je při těchto teplotách stuhlé a není jisté zda dobře přilne k povrchu. Také při maskování vad je nutné aby byla odstraněna rez, ta se totiž pod nálepkou bude nadále rozvíjet. Pod nálepkou jdou vidět i nerovnosti povrchu. Při nedodržení těchto podmínek je rušena záruka.

Potřebujeme:
- stěrku nebo kousek rovného dřeva omotaného hadrou, nebo starší kreditku
- rozprašovač s vodou (případně vodou s jarem)
- nůž (na nařezání nálepky která vede přez dveře a ostatní otevírané plochy)

Příprava před lepením:
- nálepku necháme v teple okolo 10 až 15 stupňů
- myjeme a odmastíme povrch na který chceme lepit (lze použít Jar nebo líh)
- nálepku před lepením přetřeme a vyhladíme, aby k ní dobře přilnula přenosná folie

Lepení nálepky:
- nálepku otočíme motivem dolů a pomalu sundáme podkladový papír, kontrolujeme aby na papíru nezůstaly kousky nálepky. Po sundání Nálepku nebo i povrch na který lepíme můžeme postříkat vodou (u malých nálepek to není nutné). Nálepku vezmeme a přiložíme na vybrané místo. Poté ji vyhladíme stěrkou, vytlačíme vodu. Při potřebě náleku rozřízneme.
- nálepka se přichytí k podkladu a můžeme opatrně sundávat přenosku, v případě studenějšího počasí nebo podkladu trvá přilnutí nálepky déle. Přilnutí lze urychlit nahřátím podkladu.

Lepení na sklo:
- lepení nálepky na sklo je obtížnější, lepení bez vody znamená, že nálepku musíte umístit přesně a rovně na 1. pokus jinak ji už nevyrovnáte. V tomto přpadě je dobré mít 2 pomocníky kteří budou držet nálepku těsně nad sklem, Vy ji poté středem přichytíte a postupně vyhladíte.

Při použití vody trvá hodně dlouho než se voda vypaří.
Tuto záležitost lze urychlit po nalepení nálepky použitím fénu a to vysušením nálepky a podkladu.
Nesmí však dojít k přehřátí nálepky, u tohoto postupu se půlka nálepky odlepí od podkladu a voda se vysuší, poté se stěrkou postupně přilepuje zpět, s druhou polovinou se postupuje stejně.

Lepení na stěny:
- u lepení na stěnu je důležité aby stěna nebyla příliš kostrbatá, Postup lepení je stejný až na pár rozdílů a to je vyčistění stěny. Před lepením stěnu očistíme hadříkem od prachu a odpadávajících kousků kamínků.
- po nalepení na stěnu nálepku přitlačíme hadrou aby se vytvarovala podle podkladu. Z nálepky pak začneme opatrně sundávat přenosku, odlepující se části přitiskneme prstem zpět ke stěně.
        
Nálepky lze lepit i na ostatní povrchy jako jsou skříně, dveře, notebok, pc, kožené obaly...
Nálepky nedrží pouze na Lidské kůži a oblečení.

Sundání nálepky:
Nálepky lze sundávat nejlépe za tepla nebo je lze nahřát fénem a postupně sloupat.
Pokud bylo auto opravované a pouze stříkané barvou ve spreji tak v tomto případě nedoporučuji nálepku sundávat šla by dolů spolu s lakem.
Pokud pod nálepkou zůstane světlý obrys nezašlé barvy tak se tento efekt dá odstranit použitím tempa na vyleštění zašlé barvy.

Charakteristika:
Nálepky jsou vyrobené z plastových fólií odolných venkovním vlivům jako je mráz, voda.
Folie použité pro tvorbu nálepek jsou 5 leté a 3 leté, to znamená že zůstanou v běžných podmínkách na autě minimálně po tuto dobu.
Přilnutí lepidla nálepky trvá přibližně 2 až 5 dní podle teploty, po přilnutí jsou nálepky odolné i kartáčům mycí linky a tlakové myčce, tato odolnost záleží také na ostrých hranách, čím ostřejší hrany tím menší odolnost vůdči kartáčům.
Nálepky také pracují, stahují se a roztahují tento pohyb je v rozmezí 1mm, reagují na chlad a teplo.
Lakování nálepky: nálepku lze zalakovat pužitím běžného laku na auta nebo u menších částí i lakem ve spreji.